Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 marca 2015
  • wyświetleń: 2511

Przedstawienie nowego komendanta

W Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego szefa tej jednostki, którym został inspektor Dariusz Matusiak.

Przedstawiono nowego komendanta · fot. KMP Bielsko-Biała


Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji. Po odczytaniu decyzji personalnej głos zabrał nadinspektor Jarosław Szymczyk, który wręczył dokumenty wprowadzanemu komendantowi. Kolejnymi elementami były okolicznościowe wystąpienia. Uroczystość zakończyło złożenie meldunku.

W ceremonii, oprócz kadry kierowniczej śląskiego garnizonu wzięli udział: prezydent Bielska-Białej, starosta Bielski, przewodniczący Rady Miejskiej, przedstawiciele prokuratury, przedstawiciele związków zawodowych oraz szefowie służb i instytucji współpracujących z policją.

Insp. Dariusz Matusiak pełni służbę w policji od 1994 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie ukończył zarządzanie. Przez większość swojej służby w policji związany był z województwem śląskim, a w szczególności z Wodzisławiem Śląskim i Jastrzębiem-Zdrojem, gdzie zdobywał niezbędne doświadczenie policyjne, pełniąc służbę na wielu stanowiskach wykonawczych.

W 2002 roku został zastępcą, a rok później komendantem komisariatu w Rydułtowach. Kolejnym krokiem w karierze zawodowej było powołanie go w 2004 roku na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim, a następnie w 2008 roku na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu Zdroju. W 2012 roku został Komendantem Miejskim Policji w Żorach. Z dniem 28 lutego 2015 roku został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej. Insp. Dariusz Matusiak jest żonaty, ma dwoje dzieci. Jego pasją jest turystyka górska i siatkówka.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.