Wiadomości

  • 5 marca 2015
  • 10 marca 2015
  • wyświetleń: 6616

Strajk włoski w Magneti Marelli

W czwartek w tyskiej fabryce Fiat Auto Poland oraz bielskim Magneti Marelli rozpoczęła się czynna akcja protestacyjno-strajkowa. Na początek związkowcy zapowiadają strajk włoski.

magnetti
Magnetti Marelli w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


- 5 marca rozpoczynamy strajk włoski, czyli stawiamy na jakość, a nie ilość i pracujemy dokładnie zgodnie z normami technologicznymi oraz przepisami. Podczas ostatniego spotkania ze związkami zawodowymi dyrekcja FAP twierdziła, że nasz zakład pod względem jakości nie jest już zdecydowanym liderem w grupie Fiat. Postawmy zatem na jakość i udowodnijmy, że jesteśmy najlepsi - mówi Wanda Strózik, przewodnicząca Solidarności w FAP.

Jednocześnie pracownicy Fiat Auto Poland oraz spółek Sistema, Denso i Magneti Marelli zaczynają akcję protestu "wstążeczkowego". Wszyscy pracownicy, oczekujący podwyżki płac, do ubrań roboczych przypinają czerwone wstążeczki.

Związkowcy domagają się wzrostu płac o 500 złotych. Zarówno w FAP, jak i spółkach kooperujących podwyżek nie było od czterech lat.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.