bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 marca 2015
  • wyświetleń: 2164

Czeczeni przyjęci w Bielsku-Białej

4 marca austriackie służby migracyjne przekazały funkcjonariuszom Państwowej Straży Granicznej w Bielsku-Białej 13 cudzoziemców - Rosjan narodowości czeczeńskiej.

uchodźcy
Obcokrajowcy przyjęci przez Straż Graniczną w Bielsku-Białej · fot. Straż Graniczna


Wszystkie osoby próbowały uzyskać w Austrii status uchodźcy, choć wcześniej starały się o nadanie statusu uchodźcy w Polsce. Obcokrajowcy zostali przyjęci przez Straż Graniczną zgodnie z rozporządzeniem unijnym "Dublin III", w myśl którego cudzoziemcy zostają przekazani do kraju, w którym złożyli pierwszy wniosek o nadanie statusu uchodźcy.

W trakcie prowadzonych czynności służbowych cudzoziemcy złożyli pisemne wnioski o wznowienie umorzonych przez stronę polską postępowań o nadanie statusu uchodźcy. Przekazane osoby zostały skierowane do Centralnego Ośrodka Recepcyjnego Urzędu do Spraw Cudzoziemców, a część z nich umieszczona w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.