bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 marca 2015
  • 7 marca 2015
  • wyświetleń: 2070

Charytatywny piknik dla Blanki

Za nami:

15 marca w Zespole Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej odbędzie się "Kreatywny Piknik dla Blanki". 7-letnia dziewczynka choruje na złośliwy nowotwór głowy. Nasz portal objął patronat medialny nad wydarzeniem.

piknik dla blanki


- Guz ciągle rośnie i póki co nic nie jest w stanie go powstrzymać. Blanusia przeszła operację usunięcia części guza, dzięki temu znowu może w jakimś stopniu jeść buzią. Założono jej jednak gastrostomię i tracheostomię, co powoduje ogromny dyskomfort i stres. Dwa tyg temu podjęliśmy kolejną próbę chemioterapii w CZD w Warszawie, jak na razie efektów nie ma, co niestety lekarze potwierdzają - tak rodzice Blanki opisują walkę z chorobą. Mimo trudności zarówno oni, jak i dzielna 7-latka nie poddają się. Mogą liczyć na pomoc bliskich osób, które postanowiły zorganizować charytatywną akcję "Kreatywny Piknik dla Blanki".

- Chciałam gorąco zaprosić do uczestnictwa w Kreatywnym Pikniku dla Blanki. Szykujemy sporo atrakcji dla małych i dużych. Będzie to doskonała forma spędzenia czasu dla całej rodzina, a przy okazji możemy pomóc małej Blance w walce z jej złośliwą chorobą! - mówi Anna Wykręt, organizatorka pikniku.

Piknik rozpocznie się o godzinie 13.00 i potrwa do samego wieczora. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: zabawy taneczno-ruchowe, występ zespołu wokalnego "Włóczykije" i pokaz tańca orientalnego szkoły Saida Orient. Będzie również trzygodzinny maraton Zumby. Ponadto organizatorzy zapowiadają kiermasz wielkanocny, loterię fantową i licytację prac przekazanych przez bielskie środowisko artystyczne. Dochód z imprezy zostanie przekazany na wsparcie leczenia małej Blanki.

Link do wydarzenia na Facebooku - Piknik Kreatywny dla Blanki.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.