bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 2206

Do pięciu lat za kradzież prądu

Do pięciu lat więzienia grozi 29-letniemu bielszczaninowi podejrzanemu o kradzież energii elektrycznej. Sprawca został zatrzymany przez policjantów ogniwa interwencyjnego.

Mężczyzna skontaktował się telefonicznie z oficerem dyżurnym, prosząc o przeprowadzenie interwencji w sprawie awantury wywołanej przez jego znajomą w mieszkaniu na Osiedlu Słonecznym. Kobieta dostosowała się do poleceń policjantów i opuściła mieszkanie. Uwagę policjantów zwróciły jednak prowizoryczne łącza prowadzące do skrzynki elektrycznej.

W czasie sprawdzeń okazało się, że od przeszło dwóch miesięcy, lokator mieszkania kradł w ten sposób energię elektryczną. Niemal wszystkie urządzenia w mieszkaniu czerpały energię z nielegalnego źródła - poza licznikiem energii. Pracownicy energetyki zdemontowali nielegalną instalację i szacują poniesione straty. Za kradzież prądu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.