Wiadomości

  • 3 marca 2015
  • wyświetleń: 1390

Odebrali uprawnienia, jeździł dalej

Policjanci z komisariatu II zatrzymali 40-letniego bielszczanina, który nie dość, że kierował Fiatem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, to dodatkowo był poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa.

W poniedziałek po południu, na bielskiej ul. Szarotki, patrol z komisariatu II zatrzymał do kontroli drogowej kierującego Fiatem. Szybko okazało się, że mężczyzna nie powinien kierować tym samochodem. Sąd zakazał mu bowiem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych za wcześniejszą jazdę "na podwójnym gazie".

W czasie sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że sprawca poszukiwany był za wcześniejsze, podobne przestępstwa, za które został skazany na karę roku więzienia. Od 2002 roku policjanci zatrzymywali go aż 6-krotnie - zarówno za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowych zakazów. Sprawca został przewieziony do aresztu. Czeka go też kolejna rozprawa za naruszenie sądowego zakazu, za co może spędzić w więzieniu kolejny rok.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.