bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 marca 2015
  • wyświetleń: 3673

Rocznica Fundacji Razem dla Dzieci

Fundacja na rzecz rozwoju Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej "Razem dla Dzieci" obchodzi właśnie rocznicę swego powstania. Swoich pierwszych dwunastu miesięcy z pewnością nie musi się wstydzić.

Fundację założyło 34 fundatorów, wśród których byli między innymi poseł na sejm RP Stanisław Szwed, starosta bielski Andrzej Płonka, burmistrz Wilamowic Marian Trela, wójt Jasienicy Janusz Pierzyna, wójt Bestwiny Artur Beniowski, wójt Wilkowic Mieczysław Rączka, wójt Porąbki Czesław Bułka, wójt Buczkowic Józef Caputa, wójt gminy Kozy Krzysztof Fiałkowski, naczelnik I Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej Teresa Zejma, ksiądz Edward Mazgaj i dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej Ryszard Odrzywołek.

Prezesem nowej fundacji została Małgorzata Szwed, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bielsku-Białej. Zgodnie ze statutem, celem Fundacji "Razem dla Dzieci" jest prowadzenie nieodpłatnej działalności pożytku publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia oraz profilaktyki zdrowotnej, a w szczególności wspieranie Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Małgorzata Szwed
Małgorzata Szwed - prezes fundacji "Razem dla Dzieci"


- Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej to jedyna dziecięca placówka medyczna w naszym regionie, która kompleksowo leczy małych pacjentów z Bielska-Białej oraz z powiatu bielskiego i z powiatów sąsiednich. Szpital ma wspaniały personel - lekarze i pielęgniarki to profesjonaliści, którzy z powodzeniem dbają o zdrowie i życie trafiających do szpitala dzieci. Jednak z uwagi na niedofinansowanie i złą wycenę procedur medycznych z zakresu pediatrii potrzebuje on wsparcia. Dlatego zrodził się pomysł powołania do życia Fundacji "Razem dla Dzieci", której zadaniem jest poszukiwanie funduszy, dzięki którym wzbogaci się aparatura medyczna szpitala i poprawią się warunki leczenia małych pacjentów oraz warunki pobytu w szpitalu rodziców chorych dzieci - mówi Małgorzata Szwed.

Fundacja „Razem dla dzieci”
Diatermia Fundacji "Razem dla dzieci"


Informuje ona, że pierwszy rok działalności był bardzo efektywny. Dzięki hojności darczyńców, wśród których były między innymi takie firmy jak Fiat Auto Poland S.A., Gestin Polska, Magneti Marelli czy Fiat Powertrain Technologies udało się bowiem zebrać ponad 131 tysięcy zł. Z tej sumy, za blisko 66 tysięcy zł zakupiono już sprzęt dla dziecięcego szpitala w Bielsku-Białej. Były to najnowocześniejsze kardiomonitory, urządzenie do monitorowania hemodynamiki krążenia, aparat do diatermii czy jednorazowy sprzęt do badań laboratoryjnych. Pozostałe środki będą wkrótce przeznaczone na doposażenie w nowoczesny sprzęt szpitalnego bloku operacyjnego, którego kompleksowy remont dobiega właśnie do końca.

Fundacja na rzecz rozwoju Szpitala Pediatrycznego
Urządzenie do monitorowania hemodynamiki krążenia


- Oprócz darczyńców wspierających naszą fundację gotówką są również tacy, którzy pomagają chorym dzieciom darami rzeczowymi. Na przykład firma Paged Meble z Jasienicy przekazała nam krzesła i wieszaki, które z powodzeniem służą na szpitalnych oddziałach oraz w specjalistycznych poradniach - informuje Małgorzata Szwed.

Fundacja "Razem dla dzieci" liczy na ofiarność nie tylko podmiotów gospodarczych ale także mieszkańców Bielska-Białej i całego Podbeskidzia. Żeby wesprzeć za jej pośrednictwem chore dzieci nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy wejść na stronę internetową fundacji (www.razemdladzieci.org.pl) i korzystając z systemu PayPal wpłacić na jej konto dowolną kwotę ze swojej karty bankowej. Oczywiście na stronie internetowej fundacji jest także numer konta bankowego, na które można dokonywać przelewów. Mile widziane będą również dary rzeczowe w postaci pościeli, mebli, zabawek czy jednorazowego sprzętu medycznego. Co istotne, działalność Fundacji "Razem dla Dzieci" opiera się na pracy społecznej związanych z nią osób, więc fundacja nie generuje kosztów i całą otrzymaną darowiznę może przeznaczać na wspieranie chorych dzieci leczonych w Szpitalu Pediatrycznym.

Fundacja „Razem dla dzieci”
Kardiomonitor Fundacji "Razem dla dzieci"


Wkrótce o Fundacji "Razem dla Dzieci" zrobi się głośno na całym świecie. To efekt współpracy z krótkofalowcami z powiatu bielskiego, którzy w kwietniu organizują wyprawę w Góry Białej na Krecie. Stamtąd będą nawiązywać łączność z krótkofalowcami z całego świata i zachęcać ich do wsparcia za pośrednictwem fundacji dziecięcego szpitala w Bielsku-Białej. Potem informacje o wyprawie wraz zachętą do pomocy chorym dzieciom ukażą się na stronach internetowych klubów krótkofalowców oraz na specjalistycznych portalach krótkofalarskich.

- Darczyńcy mogą być pewni, że każda złotówka wpłacona na rzecz naszej fundacji zostanie wydana mądrze, rozsądnie i z pożytkiem dla małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej - zapewnia prezes Fundacji "Razem dla Dzieci".

ups / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.