bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2015
  • 1 marca 2015
  • wyświetleń: 7394

Bielsko-Biała miastem przyszłości

Eksperci z "Financial Times" ogłosili wyniki rankingu zatytułowanego "Polskie Miasta Przyszłości". Bielsko-Biała zajęło wysokie miejsca w dwóch kategoriach.

Reklama

bielsko z lotu ptaka, s-69, s69
Bielsko-Biała - widok znad drogi S-69 · fot. bielsko.info


Zestawienie objęło pięć różnych kategorii: potencjał gospodarczy, kapitał ludzki i styl życia, warunki przyjazne dla biznesu, dogodne połączenia, opłacalność kosztowa. Dodatkowo opublikowano klasyfikację ogólną, która uwzględniła wszystkie powyższe kryteria.

Bielsko-Biała zajęło trzecie miejsce w zestawieniu oceniającym potencjał gospodarczy. Brano tu pod uwagę m.in. liczbę mieszkańców, bilans migracji, obecność kapitału zagranicznego, liczbę podmiotów gospodarczych, stopę bezrobocia i PKB na mieszkańca.

Zajęliśmy również trzecie miejsce w zestawieniu "warunki przyjazne dla biznesu". Tu z kolei wzięto pod uwagę m.in. procent mieszkańców z wykształceniem wyższym, sprzedaż detaliczną w złotych na osobę, liczbę przedsiębiorstw sektora nowoczesnych technologii, liczbę miejsc pracy utworzonych w przedsiębiorstwach zagranicznych.

Trzecie miejsce przypadło nam również w rankingu ogólnym. Przed nami znalazły się jedynie Gdynia i Gliwice. Warto dodać, że Bielsko-Biała było oceniane w kategorii miast średniej wielkości.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.