bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 2154

Pracowity weekend policjantów

Bielscy policjanci od piątkowego popołudnia prowadzili działania, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa osobom wyruszającym w podróż. W trakcie przedłużonego weekendu nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwało blisko 600 stróżów prawa. Kierowcy, którzy w tych dniach wyruszyli w drogę musieli się liczyć ze wzmożonymi kontrolami.

W ciągu czterech dni policyjnej akcji na bielskich drogach wydarzył się jeden wypadek, którego sprawczynią była nietrzeźwa kierująca. Odnotowano 36 drobnych stłuczek. Do jedynego wypadku doszło nocą z soboty/niedzielę w Jaworzu. 37-letnia kobieta kierująca skodą (na zdjęciu), utraciła panowanie nad pojazdem. Zjechała do rowu, a następnie uderzyła w przydrożną latarnię. W wyniku wypadku kierująca i 22-letnia pasażerka pojazdu doznały obrażeń ciała. Poszkodowane przewieziono do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że sprawczyni miała we krwi ponad 1,5 promila alkoholu.

W niedzielę nad ranem na bielskiej ul. Partyzantów w ręce policjantów „wpadła” 35-letnia bielszczanka kierująca daewoo matizem. Sprawczyni doprowadziła do zderzenia z samochodem marki bmw. Badanie alkomatem wykazało, że miała we krwi blisko 2,5 promila alkoholu. Za jazdę „na podwójnym gazie” nietrzeźwym kierowcom grożą 2 lata więzienia. Zatrzymano im prawo jazdy.

Policjanci wzywani byli na interwencję ponad 320 razy. Podejmowane przez stróżów prawa działania związane były z awanturami w miejscach publicznych, awanturami domowymi i dewastacjami mienia. Policjanci interweniowali między innymi w sprawie kradzieży sklepowej w bielskim hipermarkecie przy ul. Warszawskiej, gdzie pracownicy ochrony ujęli na gorącym uczynku przestępstwa, 36-letniego mężczyznę. Łupem rabusia padł komplet maszynek do golenia o wartości blisko 500 zł. W sobotnie popołudnie w sklepie przy ul. Sarni Stok, 30-letni złodziej skradł gry komputerowe o wartości 300 zł. Obaj sprawcy za przestępstwa te mogą trafić do więzienia na najbliższe 5 lat.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.