bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 lutego 2015
  • wyświetleń: 2306

Dwie ulice doczekają się remontu

Niebawem rozpocznie się remont ulic Sikornik i Rejtana w Bielsku-Białej. Modernizacji zostanie poddany 500-metrowy odcinek drogi od ul. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski do skrzyżowania z ul. Rejtana oraz od skrzyżowania z ul. Sikornik do ul. Partyzantów.

ulica sikornik
Dwie ulice doczekają się remontu · fot. bielsko.info


Ulice Sikornik i Rejtana należą do najbardziej zaniedbanych ulic w Bielsku-Białej. Przejechanie samochodem przez liczne ubytki i wybrzuszenia w jezdni nie jest łatwe, o czym przekonało się już wielu kierowców.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, modernizacji poddana zostanie jezdnia wraz z chodnikami, a także sygnalizacja świetlna. Ze względu na zły stan techniczny nawierzchni ulicy i niespełnianie warunku mrozoodporności, planuje się jej całkowitą wymianę. Nowa jezdnia zbudowana zostanie z nawierzchni mineralno-bitumicznej, a chodniki z szarej kotki betonowej. Projekt przewiduje wymianę wpustów deszczowych wraz z przykanalikami oraz unowocześnienie sygnalizacji świetlnej.

Istniejąca sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic Partyzantów - Rejtana wymaga modernizacji ze względu na zły stan techniczny wysięgników sygnalizacji, jej konstrukcji i osprzętu sygnalizacyjnego - przycisków dla pieszych, okablowaniu, konsoli sygnalizatorów, pętli indukcyjnych itp. Dodatkowo odnowiony zostanie istniejący sterownik sygnalizacji świetlnej, który obecnie nie pozwala na montaż dodatkowych elementów poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego. Sygnalizacja zostanie wyposażona także w kamerę monitoringu, która pozwoli na przekazywanie obrazu do przyszłego centrum zarządzania ruchem. Podczas przebudowy przesunięte zostanie istniejące przejście dla pieszych, które obecnie odsunięte jest od skrzyżowania z ulicą Rejtana.

W ramach inwestycji zaprojektowano również dziewięć stanowisk postojowych o wymiarach 2 m szer. na 6 m dł. oraz remont kanalizacji deszczowej. Wymienione zostaną włazy studni i kratek ściekowych, natomiast w celu odwodnienia jezdni, zjazdów, chodników i zatok postojowych, zastosowane zostaną odpowiednie nachylenia. Dzięki temu wody opadowe będą bezpośrednio odprowadzane za pomocą kratek ściekowych do kanalizacji. Projekt przewiduje też utworzenie barier ochronnych w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych w rejonie skrzyżowania z ulicą Rejtana, a także pielęgnację zieleni (przycięcie gałęzi zasłaniających przejście dla pieszych) dla zapewnienia odpowiedniej widoczności.

Prace będą prowadzone etapowo. Użytkownicy ulic Rejtana i Sikornik z zadowoleniem przyjęli nowiny o nowej inwestycji. Wiele osób żywi również nadzieję na poprawę warunków innych bielskich dróg, które od lat domagają się remontu.

as / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.