bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 lutego 2015
  • wyświetleń: 2067

Podpalenie w bloku na Beskidzkim

5 jednostek straży pożarnej gasiło w nocy z soboty na niedzielę pożar w bloku mieszkalnym przy ulicy Goleszowskiej w Bielsku-Białej.

Gdy jednostki straży przybyły na miejsce zdarzenia, okazało się, że pali się biurko na klatce schodowej (poniżej poziomu wejścia do bloku). Biurko znajdowało się pod drzwiami do mieszkania i pożar spowodował całkowite zadymienie klatki schodowej.

Działania zastępów polegały na wprowadzeniu roty w aparatach powietrznych do środka wraz z prądem wody i ugaszeniu palącego się biurka komputerowego. Następnie strażacy przewietrzyli zadymioną klatkę schodową oraz wszystkie mieszkania w bloku.

W mieszkaniu pod którym znajdowało się biurko objęte pożarem przebywało 4 lokatorów. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało do szpitala pediatrycznego 15-letnią dziewczynkę z podejrzeniem podtrucia gazami pożarowymi. Straty wynikają ze spalenia drzwi wraz z futryną do mieszkania. Cała klatka schodowa została okopcona. Ponadto uszkodzona została instalacja elektryczna i skrzynka rozdzielni telefonicznej. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie, okoliczności zdarzenia bada policja.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.