bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 lutego 2015
  • wyświetleń: 2300

Pracownicy MZK chcą strajkować

Zdecydowana większość pracowników Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej opowiedziała się za strajkiem. Czy stolicy Podbeskidzia grozi paraliż komunikacyjny?

protest mzk
Pracownicy MZK chcą strajku · fot. bielsko.info


W piątek zakończyło się referendum strajkowe w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Bielsku-Białej, w którym udział wzięło 356 osób. Zdecydowana większość - aż 302 pracowników MZK - opowiedziała się za strajkiem. Innego zdania były 54 osoby. Łącznie w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Bielsku-Białej zatrudnionych jest 480 osób.

W tym tygodniu związkowcy i dyrekcja zakładu raz jeszcze zasiądą do rozmów. Przypominamy, że pracownicy MZK domagają się 300 złotych podwyżki (brutto) oraz poprawy warunków socjalnych - m.in. brak toalet na pętlach autobusowych. Jeśli do porozumienia nie dojdzie, odbędzie się strajk. Na razie nie wiadomo w jakiej formie.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.