bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 lutego 2015
  • wyświetleń: 1665

Świętowali 73-lecie małżeństwa!

W tym tygodniu kolejną rocznicę zawarcia związku małżeńskiego świętowali Państwo Zofia i Erwin Brożkowie z Bielska-Białej. Jubilaci przeżyli wspólnie 73 lata i tym samym są parą o najdłuższym stażu małżeńskim w naszym mieście.

Państwo Brożkowie poznali się we Lwowie, tuż przed wybuchem II Wojny Światowej. Oboje studiowali na tamtejszym uniwersytecie. Ślub zawarli podczas niemieckiej okupacji. Bezpośrednio po wojnie przenieśli się do naszego miasta. Pan Erwin pracował kolejno na uczelniach we Wrocławiu i w Katowicach, a także w jednym z bielskich techników. Małżonka uczyła ekonomii w kilku bielskich szkołach.

jubileusz
Zacny jubileusz małżeństwa z Bielska-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Erwin Brożek był też długoletnim prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej. Do dziś honorowo pełni tę funkcję. Państwo Brożkowie mają dwóch synów. Doczekali się też dwójki wnucząt i czwórki prawnucząt. Pani Zofia będzie w tym roku obchodzić swoje 94. urodziny, a Pan Erwin 101.

Szanownym Jubilatom życzymy wiele zdrowia!

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.