bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 lutego 2015
  • wyświetleń: 1234

Włamał się do kilkunastu domów

Policjanci z komisariatu II zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o liczne włamania do nowo budowanych domów w bielskiej Kamienicy oraz na osiedlu Karpackim. Łupem rabusia padł sprzęt budowlany, elektronarzędzia oraz instalacje elektryczne.

Śledczy pracowali nad sprawą włamań, do których dochodziło od kilku tygodni na terenie Kamienicy i osiedla Karpackiego. Z nowo budowanych domów ginął sprzęt budowlany, elektronarzędzia, przedmioty wykonane z metali kolorowych, a nawet świeżo zamontowana instalacja elektryczna, którą rabuś zrywał ze ścian.

Policjanci poszukiwali włamywacza. Sprawdzali każdą informację, która mogła ich skierować na jego trop. Krok po kroku gromadzili dowody. Czynności te doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 37-letniego bielszczanina podejrzanego o włamanie do 12 domów w budowie i liczne kradzieże. Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany mężczyzna z procederu tego uczynił sobie stałe źródło utrzymania. Skradzione mienie sprzedawał w miejscowych skupach złomu.

W czasie przeszukania jego domu odnaleziono część zrabowanych przedmiotów. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie rozstrzygnie prokurator. Policjanci zatrzymali też jego 30-letnią partnerkę. Okazało się, że kobieta była poszukiwana przez sąd za wcześniejsze przestępstwa. Zatrzymana trafiła do aresztu śledczego.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.