bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 lutego 2015
  • wyświetleń: 1353

Władze rozważają inną lokalizację

Rada Osiedla Polskich Skrzydeł otrzymała odpowiedź na pismo, w którym mieszkańcy osiedla apelowali o odstąpienie od planów budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w rejonie skrzyżowania ulic Skrzydlewskiego i Trzech Diamentów.

PSZOK, śmieci
PSZOK na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Przypominamy, że po styczniowym spotkaniu Rady Osiedla Polskich Skrzydeł mieszkańcy wystosowali do prezydenta Jacka Krywulta pismo negatywnie opiniujące planowaną przez Urząd Miejski lokalizację PSZOK-u. Pisaliśmy o tym w artykule "Osiedle mówi jednym głosem".

Po kilku tygodniach do Rady Osiedla wpłynęło pismo od zastępcy prezydenta Lubomira Zawieruchy. - W odpowiedzi na pismo z dnia 9 stycznia 2015 r. dotyczące braku akceptacji dla lokalizacji PSZOK przy ul. Skrzydlewskiego informuję, iż Urząd Miejski w Bielsku- Białej jest w trakcie analizy alternatywnych działek pod budowę lokalnych PSZOK. Każda lokalizacja wymaga analiz i uzgodnień odpowiednimi wydziałami i jednostkami. Niezwłocznie po uzgodnieniu przedmiotowych lokalizacji pod budowę lokalnych PSZOK zostaną przedstawione Radom Osiedli celem zaopiniowania - czytamy w liście.

Jednocześnie przewodniczący RO Polskich Skrzydeł poinformował, iż na terenie parkingu przy ul. Skrzydlewskiego będzie prowadzona częściowa wycinka drzew. - Jak mnie zapewniono w Biurze Gospodarki Odpadami nie ma związku z budową na tym terenie PSZOK-a - mówi Arkadiusz Talaga.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.