bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 2214

Sukces BWS im. Tyszkiewicza

Rekrutacja do wyższych uczelni trwa, jednak wielu przyszłych studentów nie zdecydowało jeszcze na jakiej uczelni rozpocząć studia. Aby nieco ułatwić im wybór prezentujemy wyniki prestiżowego, ogólnopolskiego Rankingu Szkół Wyższych 2011 przygotowanego przez „Perspektywy” i „Rzeczpospolitą”.

Najlepszą uczelnią wyższą w swojej kategorii na Podbeskidziu okazała się Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza, która tak, jak w roku ubiegłym, zajęła w tym rankingu wysokie - 12 miejsce w kategorii niepublicznych uczelni licencjackich i inżynierskich.
Inne bielskie uczelnie uplasowały się na pozycjach: 47 - Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna (kategoria: niepaństwowe wyższe  szkoły magisterskie), 71 - Wyższa Szkoła Administracji (kategoria: niepaństwowe wyższe  szkoły magisterskie) oraz 78 - Akademia Techniczno Humanistyczna (kategoria: uczelnie akademickie).

Na wyróżnienie zasługuje fakt, że Wyższa Szkoła „Tyszkiewicza” bardzo wysoko została oceniona przez pracodawców (kryterium „preferencje pracodawców”) - spośród 50 uczelni opublikowanych w zestawieniu zajęła 2 pozycję w rankingu. Wynik ten dowodzi wysokiej jakości nauczania i przygotowania praktycznego absolwentów BWS czyniąc ich cennymi dla rynku pracy, co zadeklarowali pracodawcy w badaniu ankietowym przeprowadzonym na reprezentatywnej grupie przez niezależny ośrodek badawczy PENTOR.

Wysoko oceniono również Uczelnię w kategorii: „nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach” - 79,41%. Ten wynik nie dziwi. Już od lat w Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza kadrę naukową stanowią nauczyciele akademiccy oraz osoby posiadające wieloletnie doświadczenie praktyczne, liderzy w swoich specjalnościach. Taki dobór kadry pozwala na zdobywanie doświadczenia i praktycznej wiedzy już podczas trwania studiów. Mocną stroną Uczelni jest także posiadanie własnej, dobrze wyposażonej bazy dydaktycznej, zbiorów drukowanych i elektronicznych.

Ważne dla studentów jest również to, że, jak stwierdzają autorzy rankingu, mają oni duże możliwości rozwijania zainteresowań kulturalnych na terenie Uczelni oraz poza jej murami, m.in. przez udział w licznych wyjazdach i szkoleniach.

adv / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.