bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 lutego 2015
  • wyświetleń: 1136

85-latka straciła oszczędności

Mężczyzna podający się za pracownika administracji okradł 85-letnią bielszczankę. Łupem oszusta padły oszczędności starszej kobiety. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność.

Do zdarzenia doszło w środę tuż po 13.00 w Bielsku-Białej na ul. Leszczyńskiej. Oszust zapukał do drzwi mieszkania starszej kobiety i oznajmił, że jest z administracji. Poprosił, aby odkręciła wodę w łazience, bo rzekomo chciał sprawdzić szczelność instalacji. Kobieta weszła z nim do łazienki. Sprawca stanął w drzwiach, zasłaniając widok na mieszkanie. Prawdopodobnie w tym czasie do mieszkania wszedł wspólnik oszusta, który splądrował szafki i skradł oszczędności w wysokości ponad 2000 zł.

Do podobnego zdarzenia doszło też kilka dni wcześniej na bielskiej ul. Akademii Umiejętności, gdzie oszust podający się za hydraulika okradł 92-letnią kobietę. Jego łupem padło 570 zł.

Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców tych przestępstw prosimy kierować do Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej przy ul. Składowej 2, tel. 33 8121400, nr alarmowe 997 lub 112.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.