bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 lutego 2015
  • wyświetleń: 1837

Pijany i agresywny kierowca Forda

Jechał zygzakiem całą szerokością drogi S-1, zajeżdżał drogę innym kierowcom, a w czasie skrętu w ul. Strumieńską ściął znaki drogowe, uderzył w barierę energochłonną i utknął w śnieżnej zaspie. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca forda miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Jego dalszą, niebezpieczną jazdę, przerwali świadkowie zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w środę tuż przed godziną 18.00 w Jasienicy. Z relacji świadków wynikało, że na wysokości bielskiego centrum handlowego przy drodze S-1, zauważyli kierowcę Forda, który jechał całą szerokością jezdni. Wykonywał niekontrolowane manewry, gwałtownie zmieniał pas ruchu i zajeżdżał drogę innym kierowcom.

W pewnym momencie włączył kierunkowskaz i usiłował skręcić w ul. Strumieńską. Manewr jednak się nie powiódł i sprawca najpierw uszkodził znaki drogowe, po czym wjechał w barierę i utknął w śnieżnej zaspie. Próbował kontynuować jazdę, ale na szczęście przerwali ją inni kierowcy, którzy byli świadkami jego szarży. Siłą wyciągnęli sprawcę z samochodu i przekazali go w ręce policjantów.

Mężczyzna zachowywał się agresywnie także wobec stróżów prawa. Szarpał się i wyrywał, więc założono mu kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że 32-latek miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.