bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 2388

Uwaga na złodziei rowerów!

Sezon rowerowy w pełni, kradzieże jednośladów niestety również. Pozostawiane bez dozoru właścicieli giną sprzed sklepów, boisk szkolnych oraz z korytarzy budynków i piwnic.

Policja apeluje o staranne zabezpieczenie rowerów. Utrudnimy złodziejom "pracę" jeśli postawimy na profesjonalne zabezpieczenie. Warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad. Dwa zabezpieczenia z całą pewnością są lepsze niż jedno. Im więcej czasu i kłopotu zabierze złodziejowi kradzież, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy swój rower.

Rower można też oznakować. Dobrze jest także sfotografować jednoślad, aby w przypadku jego kradzieży móc przekazać zdjęcie policji. Dobrze oznakowane rowery są łatwiejsze do identyfikacji i po kradzieżach były wielokrotnie odzyskiwane.

Pamiętajmy także o tym, że rower kupowany z tzw. „drugiej ręki”, okazyjnie, może być kradziony. Aby uchronić się przed takim zakupem sprawdzajmy legalność pochodzenia jednośladu ponieważ posiadanie roweru pochodzącego z kradzieży jest przestępstwem.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.