bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 lutego 2015
  • wyświetleń: 1417

Wybory na osiedlach przez duże "W"

Wybory do Rad Osiedli, które po raz pierwszy w naszym mieście odbędą się w drodze powszechnego, równego, bezpośredniego i tajnego głosowania, zostaną najprawdopodobniej zarządzone na 10 maja. Tego dnia wybierzemy również prezydenta Polski.

Wybory samorządowe - druga tura
Głosowanie na radnych osiedlowych odbędzie się w tradycyjnych lokalach wyborczych · fot. bielsko.info


Na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się we wtorek 17 lutego, radni ustalą termin wyborów do Rad Osiedli. Według projektu uchwały, który jest już dostępny na stronie Urzędu Miejskiego, wybory do jednostek pomocniczych Bielska-Białej odbędą się 10 maja. Na tej samej sesji radni powołają skład Miejskiej Komisji Wyborczej ds. wyborów rad osiedli w Bielsku-Białej.

Mieszkańcy Bielska-Białej będą wybierać radnych w 30 obwodach. W każdym obwodzie zostanie wybranych 15 radnych. Projekt harmonogramu wyborów przewiduje, że zgłaszanie kandydatów na członków Rad Osiedli do Miejskiej Komisji Wyborczej odbędzie się 10 kwietnia. Dziesięć dni później zostaną powołane Obwodowe Komisje Wyborcze. Głosowanie przewidziane jest w dzień wyborów prezydenckich, tj. 10 maja między godziną 8.00 a 22.00.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.