bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 lutego 2015
  • wyświetleń: 1756

Kolejna pijana matka za kółkiem

Policjanci z Łodygowic zatrzymali 33-letnią mieszkankę powiatu żywieckiego, która mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu kierowała samochodem, wioząc bez żadnego zabezpieczenia trójkę swoich dzieci w wieku od 5 do 8 lat.

pijany kierowca
Kolejna pijana matka za kółkiem · fot. KPP Żywiec


Wczoraj około 23.30 dyżurny żywieckiej komendy został telefonicznie poinformowany, że w Łodygowicach całą szerokością drogi jedzie samochód. Wysłani na miejsce stróże prawa już po chwili zauważyli jadącego Citroena Berlingo. Jego kierowca nie reagował na sygnały dawane przez policjantów i kontynuował jazdę przez około kilometr.

Po zatrzymaniu samochodu przez mundurowych z Łodygowic okazało się, że za kierownicą siedzi 33-letnia kobieta. Na tylnym siedzeniu samochodu znajdowała się trójka jej dzieci w wieku 5, 6 i 8 lat. Pięcioletnia dziewczynka siedziała w foteliku, jednak miała odpięte pasy, natomiast jej rodzeństwo jechało bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Nie wiedziała, gdzie się znajduje, twierdziła, że jedzie do Żywca, natomiast została zatrzymana, gdy jechała w przeciwnym kierunku - w stronę Bielska-Białej.

33-latka trafiła do policyjnego aresztu, a jej dzieci - na szczęście całe i zdrowe - pod opiekę lekarzy. Kobieta po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 5 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KPP Żywiec

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.