bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 lutego 2015
  • wyświetleń: 916

Okradł niepełnosprawną kobietę

48-letni mężczyzna najpierw oszukał, a następnie okradł kobietę niepełnosprawną kobietę, poruszającą się na wózku inwalidzkim. Sprawca został ujęty przez krewnych obrabowanej i przekazany w ręce policjantów. Odzyskano też skradzione przez niego pieniądze.

oszust
Okradł niepełnosprawną kobietę · fot. KMP Bielsko-Biała


Sprawca zapukał wczoraj do jednego z bielskich mieszkań. Kiedy w progu pojawiła się starsza kobieta na wózku inwalidzkim, mężczyzna zamaskowany kapturem stwierdził, że jest jej krewnym i pilnie potrzebuje pieniędzy, gdyż spowodował wypadek. Kobieta zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem, ale na wyproszenie go z domu było już za późno. Napastnik wtargnął do mieszkania i skradł z jej portfela 150 zł.

Pokrzywdzona natychmiast powiadomiła o kradzieży swojego syna, który ujął rabusia w pobliżu domu. Sprawca został przekazany w ręce policjantów. Wskazał też miejsce, gdzie ukrył zrabowaną gotówkę. Szybko okazało się, że przed dwoma tygodniami okradł też inną bielszczankę na ul. Górskiej. Kobieta, po wejściu do mieszkania, zapomniała o zamknięciu drzwi. Rabuś wykorzystał sytuację. Wdarł się do przedpokoju, gdzie skradł z torebki portfel z dokumentami i pieniędzmi.

Śledczy odzyskali skradzione dokumenty. W przeszłości zatrzymany był już karany za podobne przestępstwa, a także rozboje i włamania. W więzieniu spędził ponad 20 lat swojego życia. Dzisiaj usłyszał zarzuty. Za przestępstwa te może mu grozić kolejne 8 lat za kratami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.