bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 sierpnia 2011
  • 21 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 3732

Akcja krwiodawstwa w Bielsku

16 sierpnia 2011 r. już po raz drugi na Placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej odbyła się akcja krwiodawstwa pn. "Beskidzka Kropla Krwi", której organizatorem jest Stowarzyszenie "Region Beskidy" oraz katowicki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Wydarzenie to przyciągnęło wielu bielszczan, którzy bardzo chętnie przyłączyli się do akcji i oddali krew.

akcja krwiodawstwa krew


W tym roku dodatkową atrakcją była wystawa organizowana przez Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego prezentująca projekty polsko-słowackie, których realizacja możliwa była dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013. Wystawa, jak również towarzyszące jej konkursy, gry i zabawy z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej oraz współpracy pomiędzy Polakami a Słowakami przyciągnęły rzesze chętnych dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także materiały promocyjne Euroregionu Beskidy.

Dodatkowo podczas akcji zaprezentowana zostanie wystawa promująca projekty, których realizacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013. Wystawie, na którą serdecznie zapraszamy, towarzyszyć będą konkursy, gry i zabawy.

W 2010 roku w akcji "Beskidzka Kropla Krwi" wzięło udział 68 osób, dzięki naszej inicjatywie udało się zebrać prawie 25 litrów krwi! W tym roku warto by było co najmniej powtórzyć zeszłoroczny wynik.

new / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.