bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 lutego 2015
  • wyświetleń: 1785

Mężczyzna utknął na środku stawu

We wtorek po godzinie 14.00 bielska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o nieprzytomnej osobie leżącej na lodzie na środku stawu w Czechowicach-Dziedzicach w okolicach ulicy Nad Białką.

Akcja na stawie - 03.02.2014 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Na miejsce wysłano jednostki straży pożarnej wyposażone w sprzęt do ratownictwa lodowego. Po przybyciu stwierdzono, że w odległości ok. 130 m od brzegu na stawie pokrytym lodem znajduje się człowiek. Próbowano nawiązać kontakt z osobą znajdującą się na lodzie, lecz ta nie dawała oznak życia. Przygotowano sanie lodowe oraz sześciu ratowników w skafandrach.

Po dojściu do poszkodowanego, ratownicy stwierdzili, że jest on przytomny, w stanie wychłodzenia i ma drgawki. Poszkodowany stawiał opór, gdy ratownicy chcieli go wciągnąć na sanie lodowe. Po dociągnięciu sań lodowych do brzegu, poszkodowanego niezwłocznie przekazano załodze pogotowia ratunkowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż osoba poszkodowana to mieszkaniec Czechowic-Dziedzic. Poza zastępami z PSP w działaniach wzięły udział jednostki z OSP Kaniów.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.