bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 lutego 2015
  • wyświetleń: 2755

Małysz kontrolował autobusy na DK1

Rozpoczęły się ferie w województwie śląskim. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą w całym kraju kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież. W poniedziałek na punkcie kontrolnym w Czechowicach-Dziedzicach był obecny Adam Małysz.Prowadzona przez ITD od 2003 roku akcja "Bezpieczny Autokar" przyczynia się do znacznej poprawy bezpieczeństwa podróży tym środkiem transportu. Poprawia się stan techniczny pojazdów oraz zmniejsza się liczba naruszeń popełnianych przez przewoźników. Inspekcja Transportu Drogowego prowadzi wzmożone kontrole autokarów w okresie ferii zimowych i wakacji, mające na celu zapewnienie bezpiecznej podróży najmłodszym dzieciom.

Przez dwa tygodnie tegorocznych ferii zimowych inspektorzy skontrolowali blisko 300 autokarów przewożących dzieci oraz ukarali 20 kierowców mandatami karnymi. Zatrzymano 18 dowodów rejestracyjnych pojazdów, z tego w 4 przypadkach pojazdy nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy. Wszyscy skontrolowali byli trzeźwi.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.