bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 lutego 2015
  • wyświetleń: 3180

Wspólny patrol policji i leśniczego

Dzielnicowi z komisariatu II w Bielsku-Białej wspólnie z leśniczym z bielskiego nadleśnictwa przeprowadzili w miniony weekend działania pod kryptonimem "Bezpieczny las". Akcja prowadzona była w ramach działań "Bezpieczne ferie" na terenie Klimczoka, Szyndzielni, Błatniej oraz bielskiej Stefanki, Koziej Górki, Cygańskiego Lasu i Doliny Wapienicy.

policja w górach
Wspólny patrol policji i leśniczego · fot. KMP Bielsko-Biała


Działania ukierunkowane były na ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń, polegających na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, ale także kradzieży drewna. Wciąż bowiem zdarzają się przypadki kradzieży drewna, a także kłusownictwa oraz zaśmiecania lasów i niszczenia infrastruktury turystycznej. Aby zmniejszyć skalę problemów policjanci i leśnicy przeprowadzili wspólne kontrole.

W czasie akcji kilka osób ukaranych zostało mandatami za niedozwolony wjazd do lasu, m.in. na quadach. Ponieważ policjanci odbierali sygnały o miejscach, gdzie mogą przebywać bezdomni, przeprowadzono również kontrole pustostanów. Podobne działania przeprowadzone zostaną w najbliższym czasie.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.