bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 4465

ZSSiO w Wirtualnym Laboratorium

Uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej przez ostatni semestr roku szkolnego 2010/11 korzystali z Wirtualnych Laboratoriów Logistyczno Spedycyjnych i Magazynowych.

ZSSiO Bielsko-Biała szkoła
fot. UM Bielsko-Biała


Dzięki ćwiczeniom przygotowanym w oparciu o oprogramowanie biznesowe mogli przekonać się, jak w praktyce wygląda praca w ich wymarzonym zawodzie. Nowoczesne metody kształcenia są bardziej efektywne, zwiększają zainteresowanie młodych ludzi nauką i kładą nacisk na praktyczne wykorzystanie zdobywanej wiedzy - przynajmniej tak wynika z opinii uczniów.

Wirtualne Laboratoria Logistyczno-Spedycyjne i Magazynowe powstają w ramach projektu „Wirtualne laboratoria - sukces innowacji”, który jest realizowany przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu od czerwca zeszłego roku. Na tym etapie biorą w nim udział uczniowie z 49 szkół z całej Polski, czyli blisko 3000 osób. Zgodnie z założeniami kontakt z systemami biznesowymi i upraktycznienie zajęć ma zachęcić uczniów szkół ponadgimnazjalnych do ciągłego podnoszenia kwalifikacji, w tym przede wszystkim kontynuowania nauki na studiach.

Dzięki WLLSiM uczeń sam wprowadza dane do systemu, generuje zamówienia i wystawia faktury. Zajęcia w programie iScala symulują pracę prawdziwej firmy, co wprowadziło w szkołach testujących to narzędzie istotną zmianę jakościową. „Uczniowie nie powinni odtwarzać podręczników z pamięci, ale być w stanie samodzielnie wykonywać czynności, które składają się na dane zagadnienie. Narzędzie jakim jest WLLSiM musi być skonstruowane tak, żeby im w tym pomóc.” - podsumowała ideę Wirtualnych Laboratoriów nauczycielka Anna Lazar z ZSSiO w Bielsku-Białej.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.