bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 listopada 2010
  • wyświetleń: 6213

100 lat pani Karoliny

10 listopada Pani Karolina Kadys dołączyła do grupy stulatków zamieszkujących w Bielsku-Białej. Z tej okazji Jarosław Klimaszewski - przewodniczący Rady Miejskiej i Danuta Brejdak - dyrektor Biura Rady Miejskiej odwiedzili jubilatkę i złożyli jej życzenia z okazji ukończenia stu lat.

100 lat Pani Karoliny
fot. UM Bielsko-Biała


Pani Karolina urodziła się w Przemyślanach (60 kilometrów od Lwowa). Wraz z mężem w ramach repatriacji zostali w 1945 roku przewiezieni do Bielska. Pani Kadys bardzo szybko, bo już w 1947 roku owdowiała. Została z trójką małych dzieci.

Przez całe życie zajmowała się rolnictwem. Doczekała się 7 wnuków i 9 prawnuków. Jest w doskonałej formie. Na wiosnę nawet uczestniczyła w I komunii swojego prawnuka we Wrocławiu. Jest ciekawa świata i na bieżąco śledzi wydarzenia polityczne w Polsce. Życie jej nie oszczędzało ale pomimo tego zachowała ogromną pogodę ducha.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.