Wiadomości

  • 9 sierpnia 2011
  • 11 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 4112

Pies ratownik znowu w Sferze

Za nami:

11 sierpnia w Galerii Sfera w Bielsku Białej rozpocznie się wystawa organizacji Forget-Me-Not Psia Edukacja, działającej w ramach Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej.

Psia Edukacja


Wystawa jest kolejnym wspólnym przedsięwzięciem Galerii Sfera i Psiej Edukacji - ma na celu promocję ważnego tematu jakim jest edukacja dzieci na temat poprawnych zachowań w kontaktach z psami. Wystawa stanowi także zaproszenie na cykl szkoleń, które odbywać się będą w Galerii Sfera w pierwsze piątki i soboty miesiąca od września poczynając.

Wystawa Psiej Edukacji w Galerii Sfera składać się będzie ze zdjęć zgromadzonych podczas dotychczasowych szkoleń - na fotografiach zobaczymy między innymi sympatycznego psa Largo, który w ubiegłym roku szkolił się w Galerii a teraz wraz ze swoim trenerem uczy dzieci jak prawidłowo pielęgnować i bezpiecznie zachowywać się w obecności czworonogów.

„Projekty Psiej Edukacji poruszają ważne tematy, do których zawsze z chęcią się włączamy. Nasze dotychczasowe spotkania w Galerii Sfera , pokazują jak duża jest potrzeba edukacji na temat obcowania z psami oraz jak pozytywną energię wyzwalają w ludziach podopieczni organizacji. Largo właściwie dorastał na naszych oczach, uczył się i stawał prawdziwym ratownikiem, jego obecność zawsze wywoływała entuzjastyczną reakcję dzieci, mam nadzieję, że i tym razem połączymy jego przyjemną obecność z pożyteczną nauką.” - mówi Anna dworak, Dyrektor Marketingu Galerii Sfera.

W ramach wystawy w prosty i przejrzysty sposób przedstawione będą także podstawowe zasady zachowania wobec psów promowane przez Psią Edukację. Kontynuacją wystawy będzie cykl szkoleń prowadzonych przez trenerów Psiej Edukacji na terenie Galerii Sfera w każdy pierwszy piątek i sobotę miesiąca od września do grudnia.

- Forget-Me-Not Psia Edukacja opracowała dwa programy edukacyjne mające na celu przybliżenie, oswojenie, uwrażliwienie na potrzeby innych i wyrobienie nawyku systematyczności w opiece nad zwierzęciem poprzez uświadomienie wszelkich jego potrzeb. Tematyka programów to: Bezpieczny pies - Bezpieczne dziecko oraz Pies domownik - Pies przyjaciel. Programy skierowane są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Chcemy przekazać wiedzę i umiejętności, dzięki którym kontakt z pupilem będzie bezpieczny i komfortowy dla obu stron, a jednocześnie pozwolą na zaistnienie prawdziwej nici przyjaźni, która daje szansę na rozwijanie własnej osobowości - komentuje Tomasz Wójcik z organizacji Forget-Me-Not Psia Edukacja.

Więcej informacji na temat Forget-Me-Not Psia Edukacja można znaleźć na stronie: www.psiaedukacja.eu.

adv / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj