bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1583

Włoch wyłudzał luksusowe auta

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Bielsku-Białej zatrzymali 36-letniego obywatela Włoch, podejrzanego o wyłudzenie pięciu luksusowych Mercedesów wartych 1,5 miliona złotych.

Śledczy pracują nad sprawą dotyczącą jednej z bielskich firm, która zajmowała się wyłudzaniem leasingów. W oparciu o zgromadzone dowody zatrzymali kolejnego przedstawiciela spółki, zamieszanego w ten proceder. Jak ustalono, oszuści prowadzili swoją przestępczą działalność od ponad roku. Chcąc uśpić czujność kontrahentów, po zawarciu umów leasingowych na zakup samochodów regulowali pierwsze należności, aby w krótkim czasie całkowicie zaprzestać spłaty rat.

zatrzymanie
Zatrzymanemu Włochowi może grozić nawet do 10 lat za kratami · fot. KMP Bielsko-Biała


Jeden z przywłaszczonych Mercedesów został już odzyskany przez policję na terenie Turcji. W dalszym ciągu trwają działania zmierzające do odzyskania pozostałych samochodów. Zatrzymany obywatel Włoch usłyszał zarzuty wyłudzenia mienia znacznej wartości, za co może mu grozić nawet do 10 lat za kratami.

We wtorek bielski sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci i prokuratorzy planują kolejne zatrzymania osób zamieszanych w przestępczą działalność. To już drugi areszt w tej sprawie. W zeszłym miesiącu policjanci zatrzymali 56-letniego wspólnika Włocha, który usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.