bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1178

Ostrzeżenie dla turystów górskich

W Beskidach, szczególnie w rejonie masywu Babiej Góry, panują trudne warunki. W poniedziałek wieczorem ratownicy odnaleźli dwóch turystów. Jeden z nich jest w stanie hipotermii.

Turyści z Mysłowic najprawdopodobniej zbyt późno wyszli ze schroniska na Markowych Szczawinach. Gdy zapadł zmrok i sytuację utrudnił sypiący śnieg i silny wiatr, zgubili drogę i wezwali pomoc.

W akcji ratunkowej uczestniczyło 20 goprowców. Turystów udało się odnaleźć w rejonie szczytu Gówniak. Jeden z nich w stanie hipotermii trafił do szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie.

gopr, ratownicy
Ratownicy GOPR · fot. beskidy.gopr.pl


Ratownicy Sekcji Babiogórskiej Grupy Beskidzkiej GOPR ostrzegają, że w wyższych partiach gór panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Szlaki powyżej górnej granicy lasu są oblodzone, śliskie, miejscami zawiane.Dodatkowo momentami widoczność jest ograniczona do kilku metrów, z silnym porywistym wiatrem. Utrzymane i przetarte są szlaki do schroniska. W masywie Babiej Góry panuje 1 stopień zagrożenia lawinowego.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.