bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2562

Studenci ATH i nietypowy maraton

Siedem miast, dwadzieścia cztery godziny programowania, dziewięćdzisiat osiem drużyn, prawie sześciuset uczestników - tak w tym roku prezentował się 24-godzinny maraton tworzenia aplikacji i gier organizowany przez firmę Microsoft, w którym udział wzięli studenci ATH.

Koło informatyczne Reset działające w Akademii Techniczno-Humanistycznej reprezentowały w Krakowie dwie 6-osobowe drużyny - "NullReferenceException" w składzie: Anna Cinal, Remigiusz Bogdał, Grzegorz Janik , Marek Ormaniec, Rafał Ples i Rafał Pysz oraz "Drunk'n'code" - Katarzyna Jasiewicz, Łukasz Gaweł, Krzysztof Greń, Tomasz Kamiński, Andrzej Kastelik i Artur Loska.

Koło informatyczne RESET
Studenci ATH podczas maratonu tworzenia aplikacji i gier · fot. Koło informatyczne RESET


W ciągu 24 godzin drużyny miały za zadanie utworzenie 7 aplikacji na platformy Windows Phone oraz Windows 8.1. Konkurs składał się z sześciu 4-godzinnych slotów tematycznych oraz jednego całodobowego. Po zakończeniu pierwszego etapu, ogólnopolskim rankingu zespoły z Bielska-Białej zajęły kolejno 5. i 22. miejsce.
Kolejnym etapem konkursu jest udostępnienie aplikacji w sklepie Windows do 31 grudnia.

ab / bielsko.info, źródło: ATH Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.