bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2074

Sztuczne ognie na pl. Ratuszowym

W Sylwestra na placu Ratuszowym w Bielsku-Białej z okazji powitania 2015 roku odbędzie się 15-minutowy pokaz sztucznych ogni.

W związku z tym wydarzeniem Urząd Miejski informuje o planowanych utrudnieniach w ruchu drogowym na pl. Ratuszowym oraz parkingu nad rzeką Białą przy ul. Dmowskiego od dnia:
- 30.12.2014r. od godz. 16.00 do dnia 01.01.2015r. do godz. 2.00;
oraz zatoki postojowej przy ul. Dmowskiego od dnia:
- 31.12.2014r od godz. 18.00 do dnia 01.01.2015r. do godz. 2.00

Wystąpi również chwilowe wyłączenie z ruchu w dniu 01.01.2015r. od godz. 0.00 do godz. 00.10 (na czas pokazu pirotechnicznego) ul. Dmowskiego od ronda przy pl. Ratuszowym do ronda przy ul. Kierowej.

Uchwała Rady Miejskiej ws. używania mat. pirotechnicznych:

Uchwałą Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z dnia 5.09.1995r. w sprawie ograniczeń w używaniu i handlu materiałami pirotechnicznymi na terenie miasta Bielska-Białej wprowadzono zakaz używania materiałów pirotechnicznych w miejscach publicznych, a także zakaz handlu obwoźnego tymi materiałami oraz ich sprzedaży osobom, które nie ukończyły 18 roku życia. Zakaz używania materiałów pirotechnicznych w miejscach publicznych nie obowiązuje w Wigilię Bożego Narodzenia i Święta Bożego Narodzenia, w dniach 31 grudnia i 1 stycznia, Święta Wielkanocne, Święto Niepodległości, a także w czasie obchodów Dni Bielska-Białej. W dniach innych niż wymienione, używanie materiałów pirotechnicznych może odbywać się jedynie na podstawie zgody Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Materiały pirotechniczne mogą być używane w miejscach publicznych (we wskazanych dniach) wyłącznie przez osoby, które ukończyły 18 lat oraz z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia i mienia. Kto dokonuje sprzedaży lub używa materiałów pirotechnicznych wbrew zakazom i warunkom określonym w uchwale, a w szczególności używa ich w sposób powodujący zagrożenie życia, zdrowia lub mienia innej osoby podlega karze grzywny.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.