bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 2097

Nieletni sprawcy wymuszeń

Policjanci z Grupy do Spraw Zwalczania Przestępczości Nieletnich rozbili szajkę nastolatków, którzy dopuszczali się wymuszeń rozbójniczych i okradali swoich rówieśników. Zatrzymani, kilkakrotnie narazili też pasażerów pociągów na niebezpieczeństwo, stawiając na torach zapory. O ich dalszym losie rozstrzygnie wkrótce Sąd dla Nieletnich.

Jak ustalili policjanci, pięcioosobowa szajka 16-latków swój przestępczy proceder prowadziła przez okres prawie dwóch lat. W skład grupy wchodziła także dziewczyna. Sprawcy uczęszczali do jednego z gimnazjów powiatu bielskiego. Systematycznie okradali swoich rówieśników z telefonów komórkowych i ipodów. Od uczniów młodszych klas wymuszali pieniądze. Grozili pokrzywdzonym pobiciem, jeśli wydadzą ich rodzicom, nauczycielom lub policji. Wpadli w ręce stróżów prawa, kiedy stawiali kolejną zaporę na torach kolejowych.

Po założeniu takiej „pułapki” obserwowali w zaroślach, jak zachowa się maszynista pociągu. Poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie narażali pociąg na wykolejenie, a podróżnych na szczególne niebezpieczeństwo. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem dla Nieletnich. Sąd może zastosować wobec nich środki wychowawcze lub poprawcze, włącznie z decyzją o umieszczeniu w zakładzie poprawczym.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.