bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 grudnia 2014
  • 31 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1388

Jak obchodzić się z fajerwerkami?

Okres Nowego Roku i karnawału to czas zabawy. Tradycyjnie okres ten związany jest z zakupem materiałów pirotechnicznych i sztucznych ogni. Policja przypomina, aby towarzyszący nam dobry nastrój nie wpłynął negatywnie na nasze bezpieczeństwo.

- Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie - zachowajmy ostrożność, używając ich. Większość jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad może doprowadzić do wypadku - apelują funkcjonariusze.Przed użyciem wyrobów pirotechnicznych zapoznajmy się dokładnie z instrukcją obsługi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być ona napisana w języku polskim. Nie kupujmy fajerwerków niewiadomego pochodzenia. Nie dopuszczajmy także, aby wyrobami takimi bawiły się dzieci, zwłaszcza bez opieki dorosłych.

Przypominamy, że sprzedawanie fajerwerków dzieciom jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Niewłaściwe wykorzystanie petard, sztucznych ogni i podobnych wyrobów może spowodować narażanie życia i zdrowia. Ponadto może skutkować odpowiedzialność cywilną i karną użytkownika.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.