bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 4569

Prezydent RP w Bielsku-Białej

W niedzielę, 7 sierpnia, Prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się z samorządowcami z powiatów bielskiego, cieszyńskiego i pszczyńskiego.

Prezydent Bronisław Komorowski w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Spotkanie pod hasłem „XX-lecie samorządu a rozwój Regionu Podbeskidzia” odbyło się budynku sali koncertowej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej Bielsku-Białej. Dla przedstawicieli lokalnych władz była to okazja nie tylko do przedstawienia dotychczasowych osiągnięć i sukcesów poszczególnych gmin, ale przede wszystkim do zasygnalizowania Prezydentowi RP problemów, z którymi borykają się samorządy.

- Jesteśmy zmuszeni do funkcjonowania w warunkach często złego prawa, niedostosowanego do obecnych realiów. Przekazywanie samorządom kolejnych zadań bez finansowego zabezpieczenia ich realizacji i zbyt niskie wynagrodzenia w samorządzie, powodujące odpływ z instytucji samorządowych dobrych fachowców, to również poważne problemy, z którymi przychodzi nam się zmagać- zaznaczył w swoim wystąpieniu Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult.

- Na pewno w samorządzie jest masę problemów, a włodarze miast powiatów, gmin mają tysiąc problemów i tysiąc kłopotów i utrudnień w różnych zakresach funkcjonowania, ale musimy sobie jasno powiedzieć, że Polska samorządna ma najwięcej osiągnięć, a to oznacza, że udało się nam razem stworzyć system nie najgorszy. Ten region jest przykładem jednym z najlepszych w kraju - mówił Prezydent Bronisław Komorowski, doceniając różnorodność naszego regionu i umiejętność życia w tej różnorodności. - Reforma samorządowa jest najlepszym - ja nie znam lepszego pomysłu na funkcjonowanie w świecie zróżnicowanym etnicznie, religijnie, kulturowo, gospodarczo i społecznie - dlatego, że daje szanse wszystkim, a jednocześnie zachęca do wspólnego wysiłku. Samorząd polski jest najlepszą odpowiedzią na naturalną potrzebę ludzi do identyfikowania się ludzi z odrębnością kulturową, z regionalizmami - powiedział też m.in. Prezydent RP.

Półtoragodzinne spotkanie zakończył specjalnie przygotowany na tę okazję występ absolwentów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej- Kleine Wien Trio. Następnie Prezydent Bronisław Komorowski udał się do Żywca, gdzie wieczorem w amfiteatrze wręczył nagrody laureatom Festiwalu Folkloru Górali Polskich na zakończenie Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.