bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1626

Uwaga na fałszywych krewnych

Oszuści podający się za krewnych i usiłujący pod byle pretekstem wyłudzić pieniądze od starszych osób znów dali o sobie znać. Kilka dni temu w Bielsku-Białej odnotowano dwa kolejne przypadki próby oszustwa metodą "na wnuczka".

Oszust zadzwonił do 68-letniej bielszczanki i usiłował ją naciągnąć na pożyczkę 10 tys. zł. Rozmowę zaczął słowami: "Cześć, czy mnie poznajesz". Tak manipulował pokrzywdzoną, że kobieta sama podała imię znajomego. Wówczas sprawca oznajmił , że jest w Cieszynie u notariusza, szykuje niespodziankę, jednak zabrakło mu pieniędzy, które pilnie potrzebuje pożyczyć.

W podobnym tonie przebiegała rozmowa z 81-letnią mieszkanką Bielska-Białej. Oszust, który do niej zadzwonił podawał się za jej zięcia i też pilnie potrzebował pieniędzy. Oszustom nie udało się wyłudzić pieniędzy, bo pokrzywdzone w porę zorientowały się, że mają do czynienia z naciągaczem.

- Dlatego prosimy Państwa o ostrożność! Jednocześnie apelujemy do dzieci i młodzieży o przekazanie naszych rad starszym rodzicom, babciom i dziadkom, którzy często pozostają sami w domu, a przez to narażeni są na działanie oszustów, domokrążców i innych przestępców - mówi nadkomisarz Elwira Jurasz z KMP w Bielsku-Białej.

Każdy, kto zetknie się z takim sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numer: 997 lub 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do zatrzymania oszustów i przerwania ich przestępczej działalności.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.