bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 2016

Miała się opiekować, a okradła

33-letnia bielszczanka, zatrzymana przez policjantów komisariatu IV, okradła 60-letniego mężczyznę, którym wcześniej się opiekowała. W czasie jego pobytu w szpitalu z mieszkania zniknęły oszczędności, telewizor i sprzęty domowe. Za kradzież sprawczyni grozi teraz do 5 lat za kratami.

Policja, kradzież
fot. Policja


Kobieta sprawowała opiekę nad starszym, schorowanym mężczyzną. Donosiła mu zakupy, gotowała i sprzątała mieszkanie, czym zaskarbiła sobie jego zaufanie. Kiedy mężczyzna trafił do szpitala, przekazał opiekunce klucze do swojego mieszkania przy ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej.

Kobieta niewiele się zastanawiając, wyniosła z mieszkania co wartościowsze sprzęty, w tym telewizor, naczynia i elektronarzędzia. Skradła też gotówkę, którą znalazła w szafkach - w sumie 700 zł. Właściciel wycenił straty na blisko 2 tys. zł. Kiedy wrócił do domu ze szpital i zastał opustoszałe mieszkanie, powiadomił o kradzieży policjantów.

Funkcjonariusze nie mieli większego problemu z ustaleniem złodzieja. Tym bardziej, że nie pozostawił po sobie żadnych śladów włamania. Wczoraj zatrzymali sprawczynię, która przyznała się do kradzieży i szczegółowo wyjaśniła jej okoliczności. Kobieta usłyszała już zarzuty przestępstwa, za które grozi jej do 5 lat więzienia.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.