Wiadomości
- 5 sierpnia 2011
- wyświetleń: 2256
Miała się opiekować, a okradła
33-letnia bielszczanka, zatrzymana przez policjantów komisariatu IV, okradła 60-letniego mężczyznę, którym wcześniej się opiekowała. W czasie jego pobytu w szpitalu z mieszkania zniknęły oszczędności, telewizor i sprzęty domowe. Za kradzież sprawczyni grozi teraz do 5 lat za kratami.
.jpg)
Kobieta sprawowała opiekę nad starszym, schorowanym mężczyzną. Donosiła mu zakupy, gotowała i sprzątała mieszkanie, czym zaskarbiła sobie jego zaufanie. Kiedy mężczyzna trafił do szpitala, przekazał opiekunce klucze do swojego mieszkania przy ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej.
Kobieta niewiele się zastanawiając, wyniosła z mieszkania co wartościowsze sprzęty, w tym telewizor, naczynia i elektronarzędzia. Skradła też gotówkę, którą znalazła w szafkach - w sumie 700 zł. Właściciel wycenił straty na blisko 2 tys. zł. Kiedy wrócił do domu ze szpital i zastał opustoszałe mieszkanie, powiadomił o kradzieży policjantów.
Funkcjonariusze nie mieli większego problemu z ustaleniem złodzieja. Tym bardziej, że nie pozostawił po sobie żadnych śladów włamania. Wczoraj zatrzymali sprawczynię, która przyznała się do kradzieży i szczegółowo wyjaśniła jej okoliczności. Kobieta usłyszała już zarzuty przestępstwa, za które grozi jej do 5 lat więzienia.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematKradli materiał z zakładu produkującego profile aluminiowe. Są zatrzymani, jedna osoba poszukiwana
Ukrainka okradła dwie drogerie jednego dnia. Łup wart 1200 zł odzyskany
Złodziej połasił się na zestaw klocków. Użył przemocy wobec pracownicy sklepu
[FOTO] Zuchwała kradzież hulajnogi elektrycznej. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców
Obcokrajowiec ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. Został "wyproszony" z naszego kraju
Kradł klocki Lego bez opamiętania w galerii handlowej. 32-latek w rękach policji
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









