bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 grudnia 2014
  • 15 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2803

Bezpłatne badanie mammograficzne

Za nami:

Mammografia to najskuteczniejszy sposób wykrywania raka piersi. 18 grudnia kobiety w wieku od 50 do 69 lat będą mogły skorzystać z tego badania całkowicie bezpłatnie. By zadbać o swoje zdrowie, wystarczy zarejestrować się telefonicznie i przyjść do Galerii Sfera.

Bezpłatne badania będą przeprowadzane w specjalnym mammobusie, który stanie na parkingu przy Galerii I. Sama mammografia potrwa zaledwie kilka minut i będzie polegała na wykonaniu 4 zdjęć rentgenowskich. Badanie jest wykonywane przez specjalistów. Ilość emitowanego promieniowania jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia.

Akcja skierowana jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. By wziąć udział w badaniu, nie trzeba mieć skierowania od lekarza. Wystarczy zarejestrować się telefonicznie pod numerem 58 666 24 44 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 lub w soboty i niedziele od godziny 9:00 do 18:00.

Mammografia to obecnie najskuteczniejsza forma profilaktyki w przypadku raka piersi. Pozwala ona na wykrycie zmian wielkości ziarna pieprzu, podczas gdy u kobiet niebadanych guz może osiągnąć nawet rozmiar śliwki. Poddawanie się regularnym badaniom jest tym ważniejsze, że rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u Polek, a dzięki wczesnemu wykryciu i podjęciu działania możliwy jest 100% powrót do zdrowia.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.