bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3502

Pożar w bloku przy Skrzydlewskiego

26 osób ewakuowanych, w tym czworo poszkodowanych to bilans poniedziałkowego pożaru, do którego doszło o godzinie 20.15 w budynku wielorodzinnym przy ulicy Skrzydlewskiego w Bielsku-Białej.

Pożar wybuchł na poziomie piwnic. Wprowadzono ratowników w aparatach powietrznych z jednym prądem wody, drugi podano przez okienko piwniczne. Ponieważ w wyniku pożaru została zadymiona cała klatka schodowa w bloku, strażacy oddymili ją przy pomocy wentylatora celem przeprowadzenia ewakuacji mieszkańców zamieszkujących cały pion czwartej klatki schodowej. Wyewakuowano 26 osób. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję, pogotowie energetyczne.

Z pomocą Centrum Zarządzania Kryzysowego zorganizowano autobus MZK, w którym mogły się schronić osoby wyewakuowane. W tym samym czasie na miejscu pojawił się przedstawiciel Rady Osiedla i udostępnił ogrzewane pomieszczenie dla osób ewakuowanych. Po ewakuacji cztery osoby, w tym dwójka dzieci uskarżały się na duszności na skutek przebywania w zadymieniu. Poszkodowanym podano tlen i zabrano do szpitala na obserwację.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych i porządkowych spalonych boksów piwnicznych. Obecna na miejscu policja ustala właścicieli spalonych boksów piwnicznych oraz zabezpiecza miejsce zdarzenia do czasu przybycia grupy dochodzeniowej mającej ustalić przyczynę pożaru.

Przed powrotem mieszkańców do mieszkań wykonano pomiary CO, w każdym mieszkaniu. Wszystkie pomiary wykazały zerowe stężenie czadu. Straty oszacowano wstępnie na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych i wynikają one ze spalenia dwóch boksów piwnicznych wraz z zawartością, dwa kolejne zostały nadpalone. Zniszczeniu uległa znajdująca się w piwnicy: instalacja elektryczna, instalacja wodna, instalacja telefoniczna. Działania zakończono o 23.50.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.