bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 grudnia 2014
  • wyświetleń: 4812

Sita za droga na odbiór śmieci?

Na początku grudnia unieważniono przetarg na odbiór odpadów komunalnych. Jedyna firma, która zgłosiła się do postępowania, złożyła ofertę znacznie przekraczającą środki zabezpieczone w budżecie miejskim na ten cel.

W martwym punkcie utkwiło postępowanie przetargowe na odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w Bielsku-Białej i dostarczenie ich do Zakładu Gospodarki Odpadami.

- Pierwszy przetarg został unieważniony, gdyż jedyna oferta firmy SITA opiewała na znacznie wyższą kwotę niż środki, które mamy zapisane w budżecie na ten cel - tłumaczy Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

kosze sita bielsko
Sita za droga na odbiór śmieci? · fot. bielsko.info


Rzecznik prasowy urzędu wyjaśnia, że miasto zapisało w budżecie kwotę 33 mln złotych na odbiór odpadów komunalnych. Oferta jedynego oferenta opiewała na ponad 40 mln złotych.

- Jest duże prawdopodobieństwo, że miasto trzeba będzie podzielić na kilka sektorów i nie ogłosimy jednego przetargu, a kilka - każdy na odrębny sektor miasta - dodaje Tomasz Ficoń.

Przypominamy, że obecna umowa miasta z firmą SITA na odbiór odpadów komunalnych obowiązuje do 31 grudnia 2014 roku. Rzecznik Urzędu Miejskiego uspokaja, że jeśli nowa umowa do tego czasu nie zostanie podpisana, istnieje procedura awaryjna.

- Mamy zabezpieczenie pierwotnej umowy, według którego możemy jeszcze przez jakiś okres działać na starych zasadach - kończy Tomasz Ficoń.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.