bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3317

Żywczanin wśród separatystów?

Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej rozpoczęła śledztwo w sprawie mieszkańca Żywca, który ma rzekomo walczyć w Donbasie po stronie separatystów.

Informacje potwierdza rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. Małgorzata Borkowska tłumaczy, że postępowanie dotyczy przyjęcia obowiązków wojskowych przez obywatela polskiego na terenie Ukrainy. Zgodnie z prawem obywatel Polski nie może służyć w armii innej niż nasza. Za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Według informacji podanych przez Radio Zet chodzi o 29-letniego mieszkańca Żywca - Dawida H., działacza Obozu Wielkiej Polski. Dawid H. poinformował na swoim profilu facebookowym, że skontaktował się z bielską prokuratura i przesłał skany akredytacji oraz legitymacji prasowej. Działacz OWP twierdzi, że jest korespondentem wojennym pl.novorossia.today, która jest częścią Novorossia News Agency.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.