bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2607

Powietrze zanieczyszczone pyłem

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach w oparciu o dane uzyskane w ramach śląskiego monitoringu jakości powietrza poinformował, że 4 grudnia w Bielsku-Białej wystąpiły przekroczenia wartości dopuszczalnych średnich stężeń 24-godzinnych pyłu zawieszonego.

Przekroczenia wartości odnotowano na stacjach tła miejskiego w w Żywcu o 464%, Cieszynie o 342%, Ustroniu o 260%, Bielsku-Białej o 258%, Gliwicach o 128%, Wodzisławiu o 128%, Rybniku o 120% ,Tychach o 96%, Zabrzu o 92%, Katowicach o 82%, Częstochowie o 30%, Dąbrowie Górniczej o 18%, Sosnowcu o 2%, Złotym Potoku gm. Janów (stacja tła regionalnego) o 2% oraz na stacji komunikacyjnej w Częstochowie o 72%.

W sobotę na większości obszaru województwa śląskiego przewidywane jest utrzymywanie się niekorzystnych warunków aerosanitarnych przez całą dobę. W okresach szczególnie niekorzystnych będą występowały przekroczenia progowego stężenia pyłu zawieszonego (50 µg/m3), zwłaszcza w obszarach gęstej zabudowy mieszkaniowej. Stężenia pozostałych monitorowanych substancji mogą układać się na nieco wyższych zakresach wartości dopuszczalnych niż w poprzedniej dobie.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.