bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2560

Niedrożny komin i pożar w piwnicy

Pięć jednostek straży pożarnej gasiło we wtorek po południu pożar w Rudzicy. Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia dym wydobywał się z okien piwnicznych.

Pożar zlokalizowany był w pomieszczeniu piwnicy na powierzchni ok. 20 mkw. Strażacy ugasili ogień oraz oddymili budynek przy pomocy wentylatora. Ponadto dom został przeszukany i przewietrzony. Właścicielka domu została przebadana przez zespół pogotowia ratunkowego i odmówiła zabrania do szpitala.

Prawdopodobną przyczyną pożaru był niedrożny przewód spalinowy, z którego oderwał się kawałek sadzy i wpadł do pomieszczenia piwnicy. Wyczystka komina była nieprawidłowo zabezpieczona - przez kawałek szmaty, który się zapalił i spowodował pożar w pomieszczeniu piwnicznym.

- Pamiętajmy o regularnym czyszczeniu komina. Przypominamy, że to na właścicielu budynku ciąży obowiązek wzywania firmy kominiarskiej. W przypadku pieców na paliwa stałe przewody kominowe powinny być czyszczone cztery razy w roku. Raz w roku uprawniony kominiarz musi wydać opinię dopuszczającą instalację kominową do użytku - mówi kapitan Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.