bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 grudnia 2014
  • wyświetleń: 5435

Niechlubny wynik Andrzejek - foto

W niedzielę nad ranem bielscy policjanci zakończyli 24 godzinne działania "Alkohol i narkotyki". W czasie akcji mundurowi skontrolowali ponad 3500 kierowców. Niestety aż 12 prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.

Podczas akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i uniemożliwieniu dalszej podróży tym, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem narkotyków.

Policyjne działania "Alkohol i narkotyki" - 30.11.2014 · fot. KMP Bielsko-Biała


W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. W czasie działań policjanci skontrolowali ponad 3500 kierowców. Niestety, aż 12 prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 28-letni kierowca Volkswagena, który miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Policjanci z drogówki zatrzymali go w sobotnią noc w Kozach na ul. Bielskiej.

W sobotę wieczorem pijany kierowca Fiata Uno wjechał w maszt przy remizie strażackiej na bielskiej ul. Górskiej. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Policyjni wywiadowcy zatrzymali go po krótkim pościgu. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W niedzielę usłyszał zarzuty. Przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji. Za przestępstwo to grozi mu teraz do 2 lat za kratami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.