bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3026

Nocny pożar domu w Kozach

Prawdopodobnie nieszczelność przewodu kominowego była przyczyną pożaru, który wybuchł w nocy w Kozach. Palił się dach budynku jednorodzinnego.

Na miejsce zdarzenia, jako pierwsi dojechali strażacy z OSP Kozy, którzy przystąpili do gaszenia budynku od wewnątrz. Kolejne jednostki, które przybyły na miejsce zdarzenia zabezpieczyły teren, a następnie przy pomocy drabin przenośnych dostały się na dach obiektu w okolice komina, podając drugi prąd wody w miejsce, gdzie wydostawał się ogień.

Po ugaszeniu pożaru wyniesiono wyposażenie stryszku. Przeprowadzono niezbędne prace rozbiórkowe w celu wyeliminowania ewentualnych zarzewi ognia. Rozebrano część nadpalonej konstrukcji dachowej oraz podłogi stryszku wokół komina.

Miejsce objęte pożarem sprawdzono kamerą termowizyjną - nie stwierdzając zagrożenia. Straty wynikają ze spalenia części więźby dachowej oraz poddasza. W działaniach trwających ponad trzy godziny wzięło udział siedem jednostek straży pożarnej.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.