bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 listopada 2014
  • wyświetleń: 5702

Krywult i Okrzesik bez poparcia

Kandydaci, którzy odpadli już z wyścigu o fotel prezydenta Bielska-Białej, nie zamierzają udzielać poparcia pretendentom do najważniejszego w mieście urzędu. Zostawiają tę decyzję mieszkańcom stolicy Podbeskidzia.

drabek
Przemysław Drabek - kandydat Prawa i Sprawiedliwości · fot. bielsko.info


Zarówno Janusz Okrzesik, jak i Jacek Krywult powinni zabiegać przede wszystkim o poparcie Prawa i Sprawiedliwości i kandydata tejże partii na prezydenta Bielska-Białej, który w pierwszej turze wyborów samorządowych uzyskał bardzo dobry, dwucyfrowy wynik.

Okazuje się jednak, że Przemysław Drabek nie zamierza popierać ani obecnego prezydenta, ani pretendującego do tego urzędu Janusza Okrzesika. - Wierzę w to, że mieszkańcy Bielska-Białej podejmą właściwą decyzję - mówi enigmatycznie polityk PiS-u.

koperski
Przemysław Koperski - kandydat SLD Lewica Razem · fot. bielsko.info


W drugiej turze trudno będzie również kandydatom o aprobatę lidera bielskiej lewicy. Przypominamy, że 16 listopada Przemysław Koperski uzyskał 4,03-procentowe poparcie i to głosy na byłego wiceprezydenta Częstochowy w dużej mierze zdecydowały o drugiej turze wyborów w naszym mieście.

- Żaden z kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta w drugiej turze nie zadeklarował realizacji przynajmniej części programu wyborczego SLD - Lewica Razem, dlatego oficjalnie nie udzielę nikomu poparcia - tłumaczy Przemysław Koperski.

Lider SLD w Bielsku-Białej dodaje również, że spotkał się po pierwszej turze wyborów z Januszem Okrzesikiem i rozmawiał na temat przyszłości stolicy Podbeskidzia.

Joanna banaś
Joanna Banaś - kandydatka Nowej Prawicy · fot. bielsko.info


Janusz Okrzesik spotkał się rozmawiał również z kandydatką Kongresu Nowej Prawicy. Według relacji Joanny Banaś lider Niezależnych.BB zwrócił się do niej z apelem o zmobilizowanie wyborców do udziału w niedzielnym głosowaniu.

- Przychylając się do prośby, zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu. Jednocześnie informuję, że nie zamierzam udzielać oficjalnego poparcia żadnemu z kandydatów, ponieważ każdy obywatel ma nienaruszalne prawo do podejmowania decyzji zgodnych z własnymi przekonaniami - mówi Joanna Banaś.

pawlak
Elżbieta Pawlak - kandydatka Twojego Ruchu · fot. bielsko.info


Niespełna procentowe poparcie, jakie uzyskała Elżbieta Pawlak z Twojego Ruchu, powędruje do kandydata, który deklaruje ograniczenie kadencji samorządów.

- Myślę, że wyborcy mogą w łatwy sposób sprawdzić, który z kandydatów otrzyma ode mnie głos - wyjaśnia Elżbieta Pawlak.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.