bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 listopada 2014
  • wyświetleń: 2815

Znieważył i uderzył ekspedientkę

Prokuratura Rejonowa w Żywcu skierowała do Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie, który w dniu 19 lipca 2014 roku w Bielsku-Białej publicznie znieważył oraz uderzył w twarz pokrzywdzoną z powodu jej przynależności rasowej.

W dniu zdarzenia oskarżony udał się do sklepu spożywczego, w którym pracowały dwie ekspedientki, m.in. pokrzywdzona. Oskarżony poprosił o dwa piwa, które podała mu pokrzywdzona. Mężczyzna nie płacąc za zamówiony towar, wziął jedno piwo i wyszedł ze sklepu. Jedna z ekspedientek widząc to, wyszła za nim żądając zapłaty za towar, jednak ten odmówił zapłaty i otworzył piwo.

Mężczyźni znajdujący się przed sklepem zareagowali na zaistniałą sytuację, odbierając piwo oskarżonemu i przekazując drugiej ekspedientce - pokrzywdzonej, która wyszła ze sklepu. W tym momencie oskarżony wyzwał ją wulgarnymi słowami, obrażając jej przynależność rasową, a następnie uderzył ją w twarz z otwartej dłoni. Z przeprowadzonego badania stanu trzeźwości wynika, że oskarżony miał 1,03 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu i wyjaśnił, że z powodu spożytego alkoholu nie pamięta dokładnie przebiegu zdarzenia, nie przypomina sobie, aby uderzył pokrzywdzoną w twarz oraz znieważył ją z powodu jej przynależności rasowej, a także wyjaśnił, że przeprosił ją, żałując swojego zachowania.

Oskarżony był karany sądownie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

ab / bielsko.info, źródło: Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.