bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 5386

Nowy dowódca batalionu

2 sierpnia na terenie koszar odbyło się przekazanie dowództwa nad 18. Bielskim Batalionem Powietrznodesantowym.

Przestał nim dowodzić pełniący ten obowiązek od grudnia 2010 r. mjr Robert Kruz, zastępca dowódcy 18 BBPD, a nowym dowódcą został ppłk Mieczysław Bieniek, rocznik 1973, absolwent wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu, a także Akademii Obrony Narodowej, gdzie odbył studia magisterskie i podyplomowe.

Nowy dowódca batalionu · fot. UM Bielsko-Biała


W swej służbie wojskowej przeszedł wszystkie szczeble dowodzenia; był dowódcą plutonu, kompanii, zastępcą dowódcy batalionu. Odbył służbę w strukturach międzynarodowych, służył w polskich kontyngentach wojskowych w Bośni i Hercegowinie oraz w Afganistanie na stanowiskach dowódczych. Interesuje się historią wojskowości i sportem. Jest żonaty i ma troje dzieci.

Uroczysta ceremonia przekazania dowództwa nad bielskim batalionem odbyła się w obecności dowódcy 6. Brygady Powietrznodesantowej gen. bryg. Bogdana Tworkowskiego, a jej świadkami byli przedstawiciele samorządów z prezydentem Bielska-Białej Jackiem Krywultem na czele, przedstawiciele administracji, wyższych uczelni i instytucji oraz mediów. Symbolicznym momentem było przekazanie sztandaru jednostki. Obaj dowódcy złożyli też podpisy pod niezbędnymi dokumentami.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.