bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 listopada 2014
  • wyświetleń: 1527

95 tysięcy świec od Caritasu

95 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzi w tym roku Caritas diecezji bielsko-żywieckiej, który rozpoczął już tę doroczną kampanię społeczną. Akcja ma charakter ekumeniczny i wspiera ją tutejsza diecezja cieszyńska kościoła ewangelicko-augsburskiego.

Jak wyjaśnia ks. Robert Kasprowski, dyrektor bielskiej filii Caritas, przygotowano w tym roku 95 tys. małych i dużych świec dla parafii. -Będą one dostępne w parafiach diecezji bielsko-żywieckiej począwszy od pierwszej niedzieli Adwentu 30 listopada - zapewnił.

Kampania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowana jest już po raz 21. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Caritas Polska. Uczestniczą w niej obok Caritas Kościoła rzymskokatolickiego, Diakonia Kościoła ewangelicko-augsburskiego w RP, Metropolitalny Ośrodek Miłosierdzia ELEOS Kościoła prawosławnego w Polsce oraz Diakonia Kościoła ewangelicko-reformowanego w RP.

Kampania polega na rozprowadzaniu świec, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. W zeszłym roku 2013 Caritas, Diakonia i Eleos rozprowadziły około 3 milionów wigilijnych świec.

Organizatorzy akcji zaznaczają, że nabycie świecy to bardziej dobrowolna ofiara i gest solidarności z bliźnimi, niż zakup. To także symbol rodzinnego wymiaru Bożego Narodzenia i łączności z Jezusem.

Wpływy uzyskane z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przeznaczone są na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Caritas przeznacza też 10 groszy z każdej świecy na pomoc dzieciom z zagranicy.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.